Rzemyk z łańcuszkiem

Rzemyk z łańcuszkiem

Moda na biżuterię nigdy się nie znudzi. Bez względu na to czy jest ona wykonana z drogiego materiału (np. złota) czy z tańszego zawsze będzie miała swoich zwolenników. Okazuje się, że biżuterię można wykonać niemal ze wszystkich dostępnych materiałów: kolorowej muliny, nici, kabli, włóczki czy koralików. Wśród młodzieży i nie tylko bardzo lubiana jest biżuteria w postaci bransoletek, które wykonuje się z rzemyków.  Bransoletki te wykonuje się ręcznie, pasują praktycznie do wszystkiego a ich cena nie jest wysoka, stąd ich popularność. Biżuteria tego typu jest również doskonałym prezentem.

Najlepiej zrobić taką bransoletkę własnoręcznie. Znając własny gust możemy dopasować odpowiedni kolor oraz materiał dodatkowe, dzięki czemu biżuteria stanie się oryginalna i niepowtarzalna. Aby wykonać bransoletkę należy zastanowić się jakie materiały będą nam do tego potrzebne. Najpierw musimy je zgromadzić i wybrać odpowiedni model. Najpopularniejsze materiały to wykonania tego typu biżuterii to: rzemyki o różnych długościach i szerokościach, korale i koraliki, świecidełka np. cyrkonie, łańcuszki,  kolorowe włóczki.

Bransoletka zaplatana z łańcuszkiem: aby wykonać taką biżuterię należy zaopatrzyć się w  rzemyk, mulinę oraz łańcuszek z kulkami, pomocne będą także nożyczki.

  1. Ucinamy określoną długość rzemyka – pasującą do naszego nadgarstka. Do tego ucinamy trochę dłuższy kawałek muliny, łańcuszek powinien mieć długość rzemyka.
  2. Rozpoczynamy pracę robią pętelkę na zapięcie – zaginamy koniec rzemyka i oplatamy go muliną, dzięki temu powstanie nam zaczep, który posłuży za zapięcie.
  3. Do rzemyka przykładamy łańcuszek – najlepiej, żeby były to drobne kuleczki nawinięte na sznureczek. Oplatamy mulinę wokół rzemyka tak, by przechodziła one pomiędzy kolejnymi koralikami łańcuszka.
  4. Na końcu zawiązujemy rzemyk w supełek i nawlekamy na niego jakiś większe koralik oraz wiążemy kolejne supełki do czasu, kiedy korali nie będzie mógł się przez nie przesmyknąć.  Koralik będzie stanowił stoper dla pętelki z początku bransoletki

 Jak zrobić krok po kroku:

Rzemyk z łańcuszkiem-1Rzemyk z łańcuszkiem-2Rzemyk z łańcuszkiem-3Rzemyk z łańcuszkiem-4Rzemyk z łańcuszkiem-5
Rzemyk z łańcuszkiem-6
Rzemyk z łańcuszkiem-7
Rzemyk z łańcuszkiem-8