Najprostsza bransoletka przyjaźni ze sznurka

Od jakiegoś czasu rynek związany z akcesoriami zdobniczymi podbija bransoletka Lilou. Zachwycają uroczą prostotą swojej konstrukcji. Trzeba jednak powiedzieć, iż równie skutecznie odstraszają swoją ceną , która potrafi wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Polecamy więc samodzielne zrobienie własnej bransoletki według autorskiego pomysłu. Dzięki nam przekonasz się, ze sprawa wcale nie jest taka trudna.

Będziesz potrzebowała ozdobnego sznurka woskowanego lub bawełnianego o długości ok. 40 cm. Niektórzy wykorzystują do tego celu sznurówki lub pozostałości po starych wisiorkach lub takich, które nam się znudziły. Odcinamy od nich końcówki aby sznurek był gładki. Do zabezpieczenia końcówek przyda się stary lakier do paznokci. Wybierz także wisiorek. Ważne aby miał ruchoma końcówkę, gdyż sztywna będzie brzydko sterczała przy nadgarstku.

A teraz instrukcja krok po kroku, jak zrobić bransoletkę przyjaźni ze sznurka.

  1. Nawlekamy zawieszkę i zawiązujemy sznurek w połowie.
  2. Na każdej połowie sznurka zawiązujemy pętelki w kształcie precelków i przekładamy wzajemnie  przez nie połowy naszego sznurka.
  3. Zaciskamy węzełki i obcinamy końcówki.
  4. Zabezpieczamy je bezbarwnym lakierem do paznokci, aby się nie mechaciły.
  5. Gotowe!

Prawda, że wykonanie bransoletki Lilou jest proste jak przysłowiowa bułka z masłem? Aby przedłużyć żywotność swojej bransoletki, musisz pamiętać o kilku prostych zasadach, sprowadzających się do tego, aby unikać ryzyka uszkodzeń mechanicznych i chemicznych. Ogranicz więc jej kontakty z wodą, detergentami oraz silnymi perfumami. Dzięki temu zachowa żywotność i nie wyblaknie szybko ani nie porysuje się zawieszka.

Polecamy także zrobienie takiej bransoletki jako prezentu urodzinowego. Każda dziewczyna na pewno ucieszy się z własnoręcznego upominku z okazji np. Walentynek czy rocznicy pierwszego pocałunku.