Bransoletki z muliny

Bransoletka z muliny

Bransoletki z muliny inaczej zwane także  bransoletkami przyjaźni jakiś czas temu opanowały modę młodzieżową. Wiadomo, że młodzież lubi czuć przynależność do jakiś grup osób, taka bransoletka przyjaźni sprawia, że młody człowiek czuje się częścią grupy bliskich sobie osób. Moda ta podobno pochodzi od ludów Afrykańskich, a w latach 60 i 70 tych zawitała do Stanów Zjednoczonych, gdzie idealnie wpisała się w ruch hippisowski.

Później na jakiś czasu o bransoletkach zapomniano, by powróciły one ze zwiększoną mocą kilka lat temu. Są one popularne do tego stopnia, że nawet najwięksi projektanci mody projektują własne wzory tych bransoletek. Kosztują one wtedy niebotyczne kwoty i trzeba być nie tylko przyjacielem, ale także bardzo bogatym przyjacielem. Jednak jeśli nie zależy nam na metce znanego projektanta możemy zrobić własną bransoletkę przyjaźni i podarować ją bliskiej osobie. Podstawowy wzór nie jest bardzo skomplikowany, a przy nabraniu wprawy zrobienie swojej bransoletki nie trwa długo.

Czego potrzebujemy do zrobienia bransoletki z muliny?

Bransoletka z muliny-2Do zrobienia takiego cacuszka samodzielnie potrzebna nam jest mulina w kolorach, które lubimy, kawałek taśmy klejącej lub agrafki , nożyczki oraz chwila czasu. Warto mieć także pęsetę, którą spróbować będziemy nieudane węzełki, których na początku na pewno będzie kilka. Przygotować należy ok. 1,4 m muliny – z takiej długości wyjdzie nam bransoletka ok. 15 cm, jeśli potrzebujemy dłuższą, warto uciąć wielokrotność 1,4 m. W każdym razie możemy dowiązać mulinę jeśli zabraknie nam jej w trakcie dziergania.

Jak zrobić biżuterię z muliny – krok po kroku

Rozpoczynamy od złożenia wszystkich kolorów muliny razem i zawiązania węzełka zostawiając ok. 7 cm na wykończenie zapięcia.  Nasz zrobiony węzełek przypinamy w miejsce nieruchome – taśmą przyczepiamy do biurka, czy agrafką do spodni – bransoletka musi być dobrze naciągnięta, dlatego ważne, żeby przymocowanie było stabilne. Zaczynamy wiązać węzełki. Napinamy jedną nitkę i wokół niej oplatamy drugą – nad nią i pod nią. Tę czynność powtarzamy dwa razy – otrzymujemy całą pętelkę. To samo robimy z nitką drugiego koloru aż do wyczerpania długości muliny.

Poniżej znajdziesz zdjęcia etapów wykonania bransoletki. Skorzystaj z ich pomocy a z pewnością Łatwiej będzie Ci stawiać pierwsze kroki.
Bransoletka z muliny-3Bransoletka z muliny-4Bransoletka z muliny-5Bransoletka z muliny-6

Bransoletka z muliny-7
Bransoletka z muliny-8
Bransoletka z muliny-9