Bransoletka z żyłek z kabli

brasoletka z żyłekWiele osób chce wyglądać pomysłowo i nietuzinkowo. Ekspansja sieciowych sklepów sprawiła, że wiele osób wygląda bardzo podobnie -noszą te same rzeczy kupione w sieciówkach. Jeśli jednak ktoś ma zacięcie artystyczne i lubi robótki ręczne, a do tego ma głowę pełną pomysłów to może zrobić sobie nietuzinkową, ręcznie robioną biżuterię. To jest gwarancją, że nikt nie będzie miał identycznej, a my sami będziemy mogli codziennie nosić inny, niesztampowy dodatek do ubioru. Poczynając od wisiorków, naszyjników, koralików, przez kolczyki na bransoletkach kończąc.

Ostatnio wiele osób testuje robienie bransoletek z kabli. A dokładniej tego co się w tych kablach znajduje. Jeśli są to kable wielożyłowe to zawierają one wiele różnokolorowych żyłek. Dość cienkich i elastycznych. Dzięki nim można wyczarować naprawdę ciekawe cacuszka na rękę.

Jak wykonać bransoletkę metodą sutasz? Instrukcja krok po kroku

brasoletka z żyłek-2

brasoletka z żyłek-3

brasoletka z żyłek-4

brasoletka z żyłek-5

brasoletka z żyłek-6

brasoletka z żyłek-7

 

Wystarczy tak naprawdę nam tylko kabel o długości ok. 1,5 metra, żeby otrzymać bransoletkę na średnio gruby nadgarstek. Oprócz tego potrzebne nam będzie narzędzie, które usunie izolację z kabelków np. ściągarka do izolacji lub… cążki do paznokci.

 

 

 

 

Żeby uporządkować różne kolory żyłek warto pozaczepiać je o ponacinaną tekturę, dzięki temu unikniemy poplątania się i żmudnego rozplątywania różnych kolorów żyłek.

 

 

 

 

 

Rozpoczynamy naszą bransoletkę od zawiązania oczka na jej końcu –  to będzie nasz zaczep, który będzie stanowił zakończenie i zamknięcie bransoletki. Potem bierzemy drugą żyłkę i oplatamy nią żyłkę z zaczepem, która stanowi bazę naszej bransoletki.

 

 

 

 

Oplatać musimy dość ściśle, tylko wtedy nasza bransoletka będzie wyglądała dobrze i ładnie.

 

 

 

 

 

 

Po skończeniu, zawiązujemy bransoletkę. Możemy ją też zszyć bądź skleić.

 

 

 

 

 

Jeśli chcemy, możemy wpleść w nią także drugi kolor i zrobić ją dwukolorową. W takim przypadku pierwszy kolor żyłki oplatamy trochę luźniej, a gdy go skończymy to bierzemy drugi kolor, którym wypełniamy wolne przestrzenie między pierwszym kolorem. Takie bransoletki, ściśle zrobione są i tak dość kruche dlatego należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie, są one też cieniutkie dlatego idealnie wyglądają na szczupłym nadgarstku.

Powodzenia!