Bransoletka skórzana z koralikami

Bransoletka skórzana z koralikami

 Ręcznie robiona biżuteria cieszy się niemal od zawsze popularnością. Biżuteria ta jest tania a jej wygląd ładny i pasujący praktycznie do wszystkich rodzajów ubrań. Ręcznie robiona biżuteria wykonywana jest przede wszystkim ze skórzanych rzemyków czy muliny. Dodatkami do podstawy biżuterii są łańcuszki czy koraliki.

Bransoletki są doskonałym pomysłem na prezent i to nie tylko dla dziewcząt. Coraz częściej z biżuterii ręcznie robionej korzystają chłopcy lub mężczyźni, gdyż ten rodzaj biżuterii jest uniwersalny i pasuje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Spośród tego typu biżuterii największą popularnością cieszą się bransoletki. Są stosunkowo łatwe w wykonaniu a na ręce wyglądają ładnie i świeżo.

Co potrzebne?

Do wykonania takich bransoletek potrzebny jest przede wszystkim dobry pomysł na stworzenie oryginalnego rękodzieła. Oprócz popularnych bransoletek z muliny, często nazywanej „bransoletką przyjaźni” dużym wzięciem cieszą się bransoletki skórzane z koralikami. Bransoletki te są estetyczne, kolorowe i oryginalne. Są doskonałym dodatkiem do każdego ubrania. Wykonanie ich nie jest skomplikowane. Materiały potrzebne do jej wykonania to przede wszystkich skórzane rzemyki, zawieszki i koraliki.

Istnieje kilka sposobów na zrobienie tego rękodzieła ale najbardziej efektowną bransoletą jest bransoletka zrobiona z dwóch rzemyków skórzanych z wplecionymi między nimi koralami. Do tego potrzebne nam są dwa rzemyki skórzane, mulina i korale. Długość dopasowujemy indywidualnie.

Jak wykonać?

Na początek wiążemy supeł z rzemyków. Następnie bierzemy nitkę muliny (kolor wg uznania) przywiązujemy do jednego z rzemyków i okręcamy nią fragment rzemyków tuz przed supełkiem. Następnie bierzemy koral, nawlekamy na nitkę i unieruchamiamy go między rzemykami, mocno naciągając po skosie mulinę. Znowu obwiązujemy kilka razy jeden z rzemyków, ponownie nakładamy koral i czynności te powtarzamy aż do końca długości pasków. Na koniec wiążemy supeł tak aby końcówki bransoletki można było dopasować do ręki i wygodnie związać.

Jak zrobić krok po kroku:

Bransoletka skórzana z koralikami-2Bransoletka skórzana z koralikami-3Bransoletka skórzana z koralikami-4
Bransoletka skórzana z koralikami-5Bransoletka skórzana z koralikami-6Bransoletka skórzana z koralikami-7
Bransoletka skórzana z koralikami-8
Bransoletka skórzana z koralikami-9
Bransoletka skórzana z koralikami-10