Bransoletka macrame supełkowa

Jednymi z najbardziej zjawiskowych bransoletek są supełkowe Macramy. Ich wykonanie wymaga cierpliwości, która idzie w parze z czasem wolnym oraz ciekawego zamysłu estetycznego. Na niektórych terenach, umiejętność wykonywania tych supełkowych bransoletek stanowi wręcz jedno z zadań rozwojowych danego wieku. Węzłów makramowych jest całe mnóstwo, wszelkie rodzaje jak i sposób ich wykonania wygrzebiesz w bogactwie internetowych zasobów. Zacznijmy jednak od czegoś prostego.

Bransoletka macrame supełkowa

Bransoletka macrame

Do wykonania bransoletki będziesz potrzebowała cienkiego sznurka bawełnianego, woskowego lub satynowego. Możesz opcjonalnie przygotować ozdobną złączkę lub koralik. Na początek wystarczy jeden. Niezbędne będą także nożyczki oraz agrafki lub szpilki i kawałek podstawki do mocowania bransoletki. Podstawki są polecane szczególnie przy stawianiu pierwszych kroków w pleceniu, gdyż dzięki temu łatwo znajdziemy odpowiednie nici i nasza praca nie będzie się przesuwała. Poniżej zamieściliśmy instrukcję wykonania bransoletki za pomocą jednego z prostszych węzłów.

Proste i szybkie wykonanie macrame

  1. Podstawowy, wiodący sznurek umieszczamy w pozycji poziomej, możemy zastąpić go także koralikiem lub złączką jak również przymocować do zapięcia paska.
  2. Sznurek roboczy składamy na pół, przeciągamy go nad sznurkiem podstawowym/złączką i pętelka układamy w dół.
  3. Następnie równomiernie zaciągamy węzeł powstałej pętelki.
  4. Prawym sznurkiem tworzy pętelkę, przekładamy go pod sznurkiem lewym i nakładamy na nim.
  5. Lewy sznurek prowadzimy nad prawym i przekładamy do środka powstałej pętelki.
  6. Równomiernie zaciągamy węzełki.
  7. Czynność powtarzamy do uzyskania odpowiedniej długości, a w przypadku gdy korzystamy ze złączki, musimy wziąć pod uwagę obie połowy.

W celu zakończenia możesz związać  bransoletkę w pożądana długość, użyć gotowych zapięć lub wykorzystać schemat z bransoletki Lilou. Zanim przystąpisz do działania, koniecznie zapoznaj się ze schematami poniżej. Z pewnością pomogę Ci w wykonaniu Twojej pierwszej bransoletki.

Jak zrobić bransoletkę macrame supełkową – krok po kroku.

Bransoletka macrame-5
Bransoletka macrame-6
Bransoletka macrame-7
Bransoletka macrame-8
Bransoletka macrame-9
Bransoletka macrame-10
Bransoletka macrame-11
Bransoletka macrame-12
Bransoletka macrame-13
Bransoletka macrame-14